Próbna fryzura ślubna – czy warto się na nią zdecydować?
W natłoku spraw do przygotowania przed ślubem, niektóre punkty z listy przygotowań pomijamy, by zyskać czas na inne rzeczy lub ze względów finansowych. Jednym z takich aspektów bywa próbna fryzura ślubna. Czy w rzeczywistości jest ona konieczna?
Oto aspekty, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję.
Co przemawia za umówieniem się na próbę?
- Kiedy szukasz inspiracji, wiele fryzur z pewnością przyciągnie Twoją uwagę, tylko… nie masz pewności jak dane uczesanie będzie wyglądało u Ciebie. Może się okazać, że upięcie, które podziwiałaś na Pintereście, nie wyjdzie na takiej długości włosów, jak Twoje.
- Być może to jedyna możliwość, by sprawdzić, jak fryzura zachowuje się przez cały dzień.
Jeśli do tej pory nie korzystałaś z usług fryzjerki czy stylistki fryzur okolicznościowych, to nie miałaś okazji przekonać się w jaki sposób Twoje włosy reagują na stylizację czy kosmetyki.
Jak szybko mogą rozprostować się loki? Czy upięcie nie straci kształtu? Będziesz mogła to przetestować jeszcze przed ślubem, kiedy umówisz się na fryzurę próbną.
- Próba może okazać się konieczna, gdy:
– masz długie i bardzo gęste włosy,
– nie znasz fryzjerki i chcesz sprawdzić jej umiejętności,
– masz trudne w stylizacji włosy (cienkie, niepodatne, puszące się).
- Jeśli jesteś jedną z osób wrażliwych i stresujesz się w ważnych chwilach, to próbne czesanie pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych nerwów w dniu ceremonii (a przynajmniej znacząco zmniejszy ich poziom), bo będziesz miała pewność, że efekt końcowy fryzury odzwierciedli Twoje oczekiwania.
- Próbna fryzura ślubna, to też okazja do omówienia szczegółów dotyczących samych włosów i ich przygotowania. Dowiesz się co jeszcze warto stosować, by Twoje włosy zyskały blasku, a czego unikać, aby zwiększyć trwałość loków czy upięcia.
Masz również możliwość sprawdzić, czy warto zdecydować się na dodatki do fryzury, co będzie do niej pasowało i jak wybrać ozdoby.
Kiedy możesz odpuścić zrobienie próbnej fryzury ślubnej?
- Masz pełne zaufanie do swojej stylistki, a ona zna Twoje włosy i upodobania? Świetnie!
Zyskujesz czas i środki, które możesz przeznaczyć na coś innego.
- Wykorzystywałaś każdą możliwą okazję (wesela, czy inne przyjęcia) na testowanie fryzur, dzięki czemu masz świadomość w czym dobrze się czujesz i co sprawdza się na Twoich włosach.
Wady próbnej fryzury ślubnej
- Dodatkowy koszt, który trzeba uwzględnić w budżecie. Cena próby zazwyczaj wynosi tyle samo, co fryzury ślubnej.
- Potrzebujesz wygospodarować czas, zwykle wtedy, gdy masz napięty grafik.
Uwaga!
Zdarza się, że próbna fryzura ślubna kończy się rozczarowaniem.
W takim przypadku warto szukać rozwiązań. I wcale nie musi to być znalezienie nowej fryzjerki.
Jeśli uczesanie nie spełnia Twoich oczekiwać, mów śmiało co chciałabyś zmienić – najprawdopodobniej daną rzecz da się naprawić. Natomiast, gdy fryzura nie przeszła testu trwałości, również poinformuj o tym stylistkę – być może przyda się druga próba lub trzeba będzie zmienić koncepcję, byś w dniu ślubu była spokojna.
Próbna fryzura ślubna to świetne rozwiązanie dla Panien Młodych, które chcą uniknąć niespodzianek i czuć się pewnie w dniu ślubu. Choć wiąże się z dodatkowymi kosztami, pomoże zaoszczędzić wiele stresu. Jeśli planujesz skomplikowane upięcie, masz trudne do ułożenia włosy lub nie znasz jeszcze swojej fryzjerki, warto zainwestować w próbę. Gdy masz sprawdzoną stylistkę, możesz spokojnie pominąć ten etap.
Zobacz również

Style fryzur
27 stycznia, 2022
Czy upięcie włosów postarza?
7 kwietnia, 2022
Jeden komentarz
Pingback: