Dlaczego nie każdy fryzjer zrobi fryzurę
porady

Dlaczego nie każdy fryzjer zrobi Twoją wymarzoną fryzurę

Internet roi się od zdjęć fryzur i z pewnością jest to pierwsze miejsce, do którego zaglądasz w poszukiwaniu inspiracji. A kiedy już znajdziesz tą, która przykuła Twój wzrok na dłużej, istnieje prawdopodobieństwo, że fryzjer dostanie zadanie wykonania jej na Twoich włosach. Czy sprosta zadaniu?

W sytuacji idealnej najlepiej byłoby umówić się do autora danej fryzury. Jednak bardzo często jest to nierealne. Zwykle inspiracjami są prace znanych stylistów z całego świata. Znacznie rzadziej lokalnych fryzjerów, a i ci mogą być oblegani i termin do nich rezerwuje się z dużym wyprzedzeniem. W takiej sytuacji ważne jest, żeby przejrzeć prace osoby, do której wybierasz się na stylizację włosów. Dlaczego? Nie każdy fryzjer zrobi Ci fryzurę, o której marzysz.

Istnieje kilka powodów:
– podstawą są oczywiście umiejętności;
– z umiejętnościami wiąże się również znajomość pracy z każdymi włosami, bo to akurat ma kluczowe znaczenie przy ich układaniu;
– kolejna kwestia (moim zdaniem najważniejsza) to styl – styl fryzur i styl pracy.

Są rodzaje upięć, które mogłabym czesać cały czas i takie, które robię w stresie. Myślę, że widać to po moim portfolio.
Nie jestem w tym odosobniona. Każdy fryzjer ma swój styl i rodzaj fryzur, które preferuje (lub potrafi zrobić). Dlatego też warto się tym kierować przy wyborze stylisty włosów.

Zanim się umówisz, sprawdź portfolio – stronę www, fanpage na Facebooku czy konto na Instagramie. Tam z pewnością znajdziesz odpowiedź na pytanie czy dany stylista zrobi Ci wymarzoną fryzurę.

Czy warto pytać podsyłając zdjęcie, jeśli w portfolio nie ma interesującej Cię fryzury? Raczej nie. Nawet jeśli dostaniesz odpowiedź twierdzącą, efekt może Cię nie zadowolić. Jest ryzyko. Tylko czy jesteś na nie gotowa w sytuacji, kiedy bardzo zależy Ci na wyglądzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *