FAQ,  porady

9 wskazówek jak przygotować się do próbnej fryzury ślubnej

Być może jeszcze zastanawiasz się, czy warto w ogóle poświęcać czas na próbną fryzurę ślubną – w tym poście (klik) znajdziesz podpowiedź.
Jeśli jednak należysz do grona osób, dla których jest ona kluczowym elementem przygotowań do ślubu pozwalającym upewnić się, że wybrana stylizacja pasuje do Twojej wizji, to poniżej znajdziesz wskazówki w jaki sposób przygotować się do próby, by ten czas był maksymalnie efektywny.

1. Znajdź inspirację

Właściwie to jest ona potrzebna?
Tak, zdjęcie fryzury, która Ci się podoba wizualizuje Twoje myśli. I wiem to na podstawie doświadczenia z czesania setek klientek, które siedziały na moim fotelu. Możesz znać branżowe nazwy wszystkich form i stylów fryzur, a koniec końców i tak stwierdzisz, że nie zostałaś zrozumiana. Dlaczego? Zdradzę Ci sekret – nawet stylistki fryzur nie widzą różnicy między lokami a falami.
Dlatego warto mieć klika przykładowych zdjęć uczesania, które obrazują Twoje wyobrażenia.

Tu znajdziesz sposoby na znalezienie idealnej inspiracji (klik) i podpowiedź gdzie jej szukać (klik).

2. Weź zdjęcie sukni ślubnej

To jedna z ważniejszych rzeczy pomocnych przy dopasowaniu fryzury. Suknia jest podstawą wyboru stylu uczesania, jak i jego formy – powinny tworzyć harmonię.
Stylistka fryzur z pewnością zwróci uwagę na fason kreacji, a szczególnie na kształt dekoltu i wycięcie na plecach. Drugą kwestią będą aplikacje mogące wpłynąć na układanie się włosów i trwałość fryzury.

3. Ubierz się odpowiednio

Najbardziej pożądaną sytuacją byłoby zrobienie fryzury próbnej w dzień przymiarki sukni. Jednak, jeśli nie jest to możliwe, na próbne czesanie wybierz bluzkę lub sukienkę z dekoltem podobnym do tego, który będzie w sukni ślubnej. Pomoże Ci to w ocenie całościowej prezencji.
Pamiętaj też o swojej wygodzie – wizyty u stylistki mogą trwać kilka godzin.
Zdecydowanie unikaj ubrań z golfem, czy wysokim kołnierzem, które nie tyle będą przeszkadzać w czesaniu, co zaburzą efekt końcowy.

4. Zastanów się nad welonem

Może wydaje Cię się, że jedyną decyzją do podjęcia w tej kwestii jest to, czy ma być, czy z niego zrezygnujesz. I tu Cię zaskoczę.
Jeśli zdecydujesz się na welon, to jesteśmy… w połowie drogi. Bo do wyboru jest kilka opcji:
– welon pozostaje wpięty do oczepin;
– wyjmujesz go np. po ceremonii, po pierwszym tańcu, itp.;
– na ślub planujesz mieć welon katedralny, a na wesele wpiąć krótszy.
W każdym z tych przypadków warto przemyśleć jak i w którym miejscu welon ma być wpięty, by wkładanie/wyjmowanie go było łatwe i nie wpłynęło negatywnie na fryzurę.

5. Przemyśl dodatki i ozdoby

Czy po wyborze sukni od razu zastanawiałaś się nad biżuterią i dodatkami?
One też mają wpływ na formę fryzury. Drobne kolczyki znikną w burzy loków, a rozpuszczone włosy mogą wplątywać się w naszyjnik.
Popularnością cieszą się też ozdoby do włosów, których i ja jestem fanką, bo potrafią ożywić fryzurę. Jeśli się na jakieś zdecydujesz, zabierz ze sobą na czesanie próbne. To dobra okazja, by zdecydować gdzie je wpiąć.
Nie masz jeszcze wybranych akcesoriów? Na próbie możesz omówić czy będą potrzebne i w jakiej formie. Wiele stylistek ma do dyspozycji przynajmniej kilka pokazowych opcji, by pomóc Ci zdecydować.

6. Przygotuj włosy

Nie ważne czym kierowałaś się podejmując decyzję o zrobieniu fryzury próbnej – sprawdzeniem trwałości, czy dopasowaniem do całości. W obu przypadkach ważne jest przygotowanie włosów.
Najczęściej zostaniesz poproszona o umycie głowy dzień wcześniej lub nie później niż 4 godziny przed wizytą. Jednak ważniejszą kwestią w tym wypadku jest nie to kiedy, a jak włosy zostaną przygotowane.
Zwróć uwagę na to, by:
– dokładnie umyć włosy dwukrotnie szamponem i dobrze go wypłukać(!);
– używać sprawdzonych produktów;
– nie nakładać na włosy kosmetyków mogących mocno je obciążyć (np. maski);
– i najważniejsze – unikaj olejków i produktów je zawierających!
Przygotowanie włosów przed czesaniem ma wpływ na ich układanie się, wygląd, ale przede wszystkim na trwałość fryzury.

7. Spisz swoje pytania

Fryzura próbna nie oznacza, że musisz kurczowo trzymać się swojej wizji. To również możliwość eksperymentowania, więc nie bój się zadawać pytań i testować różnych opcji. Może okazać się, że Twoja wymarzona fryzura nie do końca dobrze wygląda w rzeczywistości. Z tego powodu warto być otwartą na propozycje, by znaleźć zadowalające Cię rozwiązanie.

8. Zarezerwuj czas

Próba (o ile nie jest wykonywana w ramach standardowego czesania okolicznościowego) zajmie zdecydowanie więcej czasu niż docelowa fryzura ślubna. Zaplanuj dzień tak, byś mogła spokojnie się na niej skupić, bez pośpiechu i stresu.

9. Rób zdjęcia

Fotografuj fryzurę z każdej strony po jej zrobieniu. Będziesz mogła przyjrzeć się uczesaniu z innej perspektywy i ewentualnie podjąć decyzję o wprowadzeniu zmian lub wybraniu jednej z opcji.
Przyda się także dokumentowanie tego, jak włosy zachowują się w ciągu dnia, byś mogła stwierdzić czy fryzura jest wystarczająco trwała.

Próbna fryzura ślubna to nie tylko test stylizacji i umiejętności stylistki, ale także ważny krok w budowaniu pewności siebie przed wielkim dniem. Odpowiednie przygotowanie pomoże stworzyć uczesanie, które podkreśli Twoje piękno i sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Zadbaj o każdy detal, a efekt końcowy z pewnością będzie oszałamiający!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *